Dywaniki welurowe czy gumowe – które wybrać?

O ochronę wnętrza samochodu warto zatroszczyć się jak najwcześniej. Dzięki temu można bowiem uniknąć poważnych zniszczeń. Dywaniki do auta zapobiegają między innymi powstawaniu zabrudzeń materiału, znajdującego się na podłodze samochodu. Chronią też przed wsiąkaniem wilgoci. Kiedy będziesz kupował odpowiednie dywaniki samochodowe, możesz mieć jednak dylemat, czy wybrać te welurowe, czy może gumowe. W naszym artykule przybliżamy Ci więc podstawowe różnice między tymi produktami.

Dywaniki wykonane z gumy

Dywaniki zrobione z gumy to przede wszystkim akcesoria bardzo wytrzymałe, odporne na wilgoć, łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Za ich wadę można z kolei uznać fakt, iż są nieco mniej estetyczne niż dywaniki z weluru. Większości użytkowników to jednak nie przeszkadza. Guma jest bowiem doskonałym materiałem ochronnym, przez który na pewno nic nie przecieknie. Jeśli dodatkowo zaopatrzysz się w dywaniki korytkowe, to ewentualny śnieg czy błoto pozostaną na akcesoriach, a nie będą brudzić i moczyć podłogi auta. Warto zastanowić się nad zakupem gumowego wyposażenia szczególnie podczas deszczowych dni czy zimowej pluchy. Producenci proponują artykuły zarówno dla kierowcy, jak i pozostałych pasażerów. Dostępne są również specjalne łączniki na podłogę, pomiędzy tylnymi dywanikami, aby tam również nie zbierała się woda i brud.

 

Akcesoria z weluru

Drugi typ dywaników to akcesoria welurowe. Są one bardziej estetyczne niż te zrobione z gumy, jednak w zależności od wykonania, mogą nieco gorzej chronić auto przed wilgocią. Zamiast bowiem pozostać na powierzchni dywanika woda wsiąknie w welur. Nie jest to jednak uciążliwe w przypadku niewielkiej ilości wody. Jeśli zależy Ci na bardziej estetycznym wyglądzie auta, to welurowe dywaniki pewnie bardziej Ci się spodobają. Mimo to pamiętaj, że czyszczenie ich będzie bardziej kłopotliwe niż dywaników z gumy. Część modeli nadaje się jednak do prania, a kiedy je odświeżysz znów będą się pięknie prezentować.

Dywaniki do bagażnika

Warto wyposażyć samochód również w dywaniki do bagażnika. Jeśli interesuje Cię motoryzacja, a szczególnie własne auto, na pewno masz na uwadze jego czystość. Często w bagażniku umieszcza się różne zakupy, także butelki z płynami do samochodu i tak dalej. Nieraz może się zdarzyć na przykład wyciek jakiegoś detergentu, dlatego dobrze jest mieć w takim przypadku zabezpieczający podłoże dywanik. Może być on wykonany z weluru lub gumy. Wybór należy zawsze do Ciebie. Jak pokazaliśmy w naszym wpisie, obie opcje mają swoje wady i zalety. Postaraj się więc po prostu, aby produkt jak najbardziej Ci odpowiadał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *