Jak chronić auto przed zabrudzeniami?

Chyba każdy właściciel samochodu chciałby, by jego auto jak najdłużej prezentowało się świetnie: zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Nie zawsze jednak dbanie o czystość i ochronę przed zabrudzeniami jest proste. Mamy jednak dla Ciebie nowinki o samochodach i akcesoriach, dzięki którym łatwiej będzie Ci sprawić, by Twoje auto zawsze wyglądało dobrze.

Pokrowce na siedzenia

Częstym kłopotem właścicieli aut jest czyszczenie tapicerki. Mimo dostępności różnych środków do pielęgnacji fotelowych obić, nieraz trzeba się namęczyć, aby przywrócić wnętrzu samochodu świetny wygląd. Rozwiązaniem może być tu zakup pokrowców na siedzenia. Dzięki nim nie zabrudzisz tapicerki. Ponadto pokrowce zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić, gdyż możesz je łatwo zdjąć z foteli i kanapy w aucie. Niektóre nadają się nawet do prania w pralce. Dodatkową korzyścią jest możliwość zmiany wyglądu wnętrza za sprawą doboru pokrowców w zupełnie innym kolorze niż oryginalna tapicerka.

Ochrona zewnętrzna auta

Nie można również zapominać o ochronie samochodu z zewnątrz. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na zakup lub wynajem garażu. W takich sytuacjach, gdy auto przez cały czas stoi na świeżym powietrzu, szczególnie warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie, którym jest specjalna plandeka. Dzięki niej samochód nie będzie pokrywał się jesiennymi liśćmi, a kwaśny deszcz nie doprowadzi do korozji karoserii. Nie będziesz też musiał narzekać na szkody wyrządzone przez zwierzęta. Warto rozważyć taki zakup, gdyż pokrowiec posłuży Ci przez długi czas, a auto będzie się prezentować jak nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *